سازه CFS چیست؟

سازه CFS چیست؟ این سوالی است که امروزه در صنعت ساخت و ساز بسیار مطرح است. سازه CFS به سازهای گفته می شود که از فولاد سرد ساخته شده است و مقاومت بسیار زیادتری نسبت به دیگر سازه ها دارد. یکی از کابردهای مهم این سازه برای ویلا سازی است. 

شما می توانید انواع این سازه را در ویلا مدرن در کردان مشاهده کنید.
امروزه شرکت های زیادی در صنعت ساخت سازه های سی اف اس فعالیت می کنند. ما در این مقاله قصد داریم همه اطلاعات موجود درباره اینکه سازه CFS چیست را برای شما ارائه کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

سازه CFS چیست؟
ویلا مدرن در کردان
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
املاک ۱۳۷ کردان

سازه CFS چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سازه CFS چیست؟Cold_formed steel مخفف واژه CFS است که در فارسی به معنی فولاد سرد می باشد. این سازه ها با استفاده از فولاد باکیفیت ساخته می شود اشکال مختلفی مانند c دارند. در ساخت این سازه ها از هیچ گرمایی استفاده نمی شود و به همین دلیل به آن فولاد سرد گفته می شود.
این سازه ها ضخامت های متفاوتی دارند که شما می توانید با توجه به کارتان، ضخامت مناسب را انتخاب کنید. در اصل دلیل تولید صخامت های مختلف نیز کاربردهای مختلف سازه CFS است. 

فرآیند تولید سازه CFS چیست؟

Cold rolling به فرآیندی می گویند که فولاد سرد را پدید می آورد. فولاد سرد نورد مقاومت و کیفیت بسیار بالاتری نیست به فولاد گرم نورد دارد. همچنین ضخامت این محصول به مراتب بهتر است.

سازه CFS در شرکت های معتبر و استاندارد ساخت می شود. این سازه بر طبق تمام اصول و نکات مهندسی طراحی می شوند. فولاد طراحی شده کاملا سبک وزن و مقاوم است که می تواند جایگزین بسیار خوبی برای سازه های بتنی، چوبی و یا فلزی باشد.

انواع مختلف سازه CFS

انواع سازه CFS چیست؟

سازه CFS سه نوع مختلف دارد که با آنها سازه یک بعدی، دو بعدی و سه بعدی گفته می شود. سازه های یک بعدی بیشتر برای جایگزینی سازه های چوبی استفاده می شود. کاربرد سازه های دو بعدی نیز در ساخت چنل های ساختمانی است. از سازه های سه بعدی نیز برای ماجولار و سازه های حجمی استفاده می شود.
البته سازه CFS به دو صورت ترکیبی و نیم حجمی نیز استفاده می شود که هرکدام مزیت های خاص خودشان را دارند. برای مثال وقتی کف خانه از سازه یک بعدی، سقف از سازه دو بعدی و دیواره های از سازه سه بعدی ساخته شوند، به این مدل ترکیبی گفت می شود.همچنین با خرید ویلا در کردان متوجه بکار رفتن این سازه در ساخت برخی از ویلا مدرن در کردان می شوید.

انواع سازه CFS چیست؟

ویژگی های سازه CFS چیست؟

دارای مزیت ها و ویژگی های زیادی است. برای مثال می توان به سبک بودن، استقامت بالا و… اشاره کرد. در این بخش با ما همراه باشید تا با مهم ترین مزیت های سازه سی اف اس آشنا شوید.

• ثبات تعادلی بالا

ابعاد سازه CFS همیشه ثابت است و هیچ اتفاقی نمی تواند این ابعاد را بهم بزند. این باعث می شود تا ساختمان شما در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله و اتفاقاتی همون تغییر دما و رطوبت امن باشد.
اگر خواسته باشیم سازه CFS را با سازه های فلزی مقایسه کنیم این مورد بسیار اهمیت دارد.

 زیرا سازه های فلزی با عواملی مانند زلزله و یا تغییرات رطوبتی می توانند تغییر شکل دهند و از تعادل خارج شوند.

• مقاومت قالب زیاد

شاید ندانید که سازه CFS بصورت قطعه قطعه و جداگانه تولید می شود و سپس با پیچ و مهره به یکدیگر متصل می کنند. متصل کردن این سازه با پیچ مهره باعث می شود تا آب نتواند در لایه های درونی و بخش های داخلی این سازه نفوذ کند و باعث خرابی شود. این یکی از بهترین مزیت های این سازه است که در مقایسه با سازه های دیگر بسیار بهتر است.

ویژگی های سازه CFS چیست؟
• مقاومت در برابر خوردگی

جنس سازه CFS طوری است که با خوردگی مقابله می کند و به هیچ وجه خوردگی نمی تواند به این سازه آسیب بزند. این در صورتی است که سازه های فلزی کاملا در مقابل خوردگی ضعیف هستند.


سازه CFS نیز احتمال خوردگی و زنگ زدگی را دارند ولی در شرایطی که احتمال خوردگی بسیار قوی باشد. در این مواقع از رنگ ها و پوشش هایی استفاده می شود که در مقابل خوردگی مقاوم هستند. بیشتر ویلا در برغان به دلیل آب و هوای مربوط به این روش ساخته می شوند.

• مقاوم در برابر حشرات

آخرین مزیت این سازه ها نیز مقاومت آنها در برابر حشرات است. برای مثال سازه های چوبی جزء سازه هایی هستند که در برابر حشرات کاملا بی دفاع می باشند. به همین دلیل هرسال خسارت های زیادی را موریانه ها به سازه های چوبی وارد می کنند. سازه CFS سپر محکمی در برابر موریانه ها است و همچنین می تواند در برابر دیگر حشرات کاملا موثر عمل کند.

ساخت ساز با استفاده از سازه CFS

ساخت و ساز با استفاده از سازه CFS مزیت های بسیار زیادی دارد که داخل ویلا در برغان هم بکار رفته.در این بخش می خواهیم چند تا از آنها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا با مهم ترین مزیت های سازه های سی اف اس آشنا شوید.
 مقاومت بالا در برابر هرگونه زنگ زدگی و خوردگی و دیگر خطرات سازه ای
 کاهش ۶۰ درصدی وزن سازه نسبت به ساخت با دیگر مصالح
 کاهش زیاد و قابل توجه مصالح برای ساخت سازه مورد نظر
 نداشتن محدودیت در تعیین ارتفاع و تعداد طبقات سازه
 قابلیت بازیافت شدن سازه در صورت استفاده از CFS

ساخت ساز با استفاده از سازه CFS

قیمت سازه CFS

قیمت و هزینه ساخت سازه CFS بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر سازه ها است. اگر شما هزینه های مصالح، بیمه، تعمیر و نگهداری از سازه های معمولی را در نظر بگیرید و با قیمت ساخت سازه CFS مقایسه کنید، می فهمید که قسمت این سازه بسیار مناسب است. همچنین باید در نظر بگیریم که ساخت سازه CFS زمان بسیار کمتری نسبت به سازه های دیگر میبرد.

کلام پایانی درباره سازه CFS چیست؟

در این مقاله دانستید که سازه CFS چیست، چه ویژگی هایی دارد، مزیت های ساخت ساز با سازه CFS چیست و همچنین قیمت اش به صرفه است یا خیر. از اینکه تا اینجای این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر و قددردانی را داریم.

کلام پایانی درباره سازه CFS چیست؟

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter

املاک را مقایسه کنید

مقایسه (0)