کردان کجاست؟

کردان یکی از روستاهای سرسبز و بسیار خوش آب و هوای نزدیک تهران است که امروزه به یک مقصد تفریحگاهی بکر تبدیل شده است. کردان یک روستای بسیار زیبا و با پوشش گیاهی غنی هست. زمان زیادی نمی‌گذرد که مردمان کردان جزء حاشیه نشینان محسوب می شدند اما اکنون اگر به کردان بروید، ویلا مدرن در کردان می بینید که افراد برای ییلاق به آنجا می روند.
ما قصد داریم در این مقاله به سوالاتی مانند کردان کجاست، جاهای دیدنی کردان چیست، سوغات کردان چیست و… پاسخ دهیم. به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقال همراه ما باشید

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

کردان کجاست
خرید ویلا در کردان
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
املاک ۱۳۷

کردان کجاست و چه جاذبه هایی دارد؟ آشنایی کامل با منطقه کردان

در بسیاری از موارد برای افراد سوال پیش می آید که کردان کجاست ، روستای کردان یکی از روستاهایی است که به کلان شهرهایی مانند تهران و یا کرج بسیار نزدیک است. روستای کردان در فاصله ۲۵ کیلومتری از کرج و ۶۵ کیلومتری از تهران قرار دارد.
همچنین از شهر هایی مثل هشتگرد و کوهسار به ترتیب ۱۵ و ۵ کیلومتر فاصله دارد. قدمت روستای کردان به ۱۰۰۰ سال می رسد و این روستا یکی از قدیمی ترین مکان های تاریخی است.همچنین خرید ویلا در کردان امروزه خیلی زیاد شده چراکه افراد برای ییلاق به آنجا سفر می کنند.

کردان کجاست و چه جاذبه هایی دارد؟ آشنایی کامل با منطقه کردان

جاذبه هایی کردان کجاست؟

کردان جاهای دیدنی زیادی دارد که هرساله تعداد زیاد توریست به خود جذب می کند. ما می خواهیم در این بخش ویلا مدرن در کردان و  جاذبه های گردشگری را برای شما معرفی کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله همراه ما باشید.در ادامه این مقاله به ویلا در برغان هم خواهم پرداخت.

رود کردان

کردان دارای حاصلخیز ترین زمین ها است و این باعث بوجود آمدن باغ های آلو، گیلاس، گردو، آلبالو و… زیادی در این منطقه شده است. یکی از مهم ترین دلایل این زمین حاصلخیز، رود کردان است.
رود کردان یکی از جاذبه های گردشگری است که از شمال شرقی روستا جاری می شود و به سمت جنوب غربی می رود. وجود این رود سبب بوجود آمدن طبیعتی بکر شده است. صدای آب و جنگل سرسبز منظره بسیار زیادی را در این منطقه ایجاد کرده اند.

رود کردان

برج مقبره کردان

یکی از مکان‌های تفریحگاهی و مذهبی در کردان برج مقبره است که ارامگاه امامزاده حسین نیز در آنجا قرار دارد. تمام این برج از آجر ساخته شده است و بر طبق شواهد، این برج از زمان سلجوقیان بنا شده است.
این برج فاصله ۸۰۰ متری با روستای کردان دارد. این برج به شکل یک کلاه خود ساخته شده است و شما می توانید حفره های کوچکی را برای سقف مشاهده کنید که برای رفع رطوبت استفاده می شود.
اطراف این برج پر از درختان توت و چنار است که سال‌ها در آنجا وجود داشته اند. همچنین در مسیر رسیدن به این برج می توانید جوی آبی را مشاهده کنید که منظره بسیار زیبایی را پدید آورده است.

برج مقبره کردان

پل بانو صحرا کردان

پل بانو صحرا نیز از آثار تاریخی مربوط به گذشته است. بر طبق شواهد این پل از زمان صفوی بنا شده است و تا الان چیز زیادی از آن باقی نمانده است. این پل در فاصله ۲ کیلومتری کردان قرار دارد.
از هر فرد در کردان بپرسید پل بانو صحرا کردان کجاست قطعا شما را به سمت پل هدایت می کند اما آنجا فقط دو پایه پل را مشاهده خواهید کرد. متاسفانه بقیه پل به دلیل گذر زمان از بین رفته است.
این سه مکان مهم ترین جاذبه های گردشگری و تاریخی کردان هستند که اگر به کردان رفتید از بازدید این مناظر فراموش نکنید. همراه ما باشید تا بهترین زمان مسافرت به کردان را با شما بررسی کنیم.

پل بانو صحرا کردان

بهترین زمان مسافرت به روستای کردان

در بخش های قبل جواب سوالات روستای کردان کجاست و جاهای تفریحگاهی روستای کردان کجاست را دریافت کردید. اما در این بخش می خواهیم بهترین زمان سفر به این روستا را بررسی کنیم.
بهترین زمان سفر به روستای کردان در بهار است. زیرا در بهار تمام جنگل ها سرسبز خواهند شد، بهترین آب و هوا ایجاد می شود و همچنین زمانی است که تمام درختان دارای محصول هستند.
البته در فصل های دیگر سال نیز کردان جذابیت های خاص خود را دارد. برای مثال در زمستان اگر به این روستا سفر کنید شاهد کوه های پوشیده از برف، جنگل های بسیار زیبا، آب و هوای بارانی و برفی و… خواهید بود.

راه های دسترسی به کردان کجاست؟

برای رسیدن به کردان ابتدا باید به سمت کرج بروید. سپس وارد آزادراه قزوین شده و تقریبا ۲۰ کیلومتر به راه خود ادامه می دهید. پس از طی کردن این مسیر به خروجی کردان می رسید.
وارد خروجی که شوید باید ۱۰ کیلومتر را طی کنید تا به روستا کردان برسید. این ۱۰ کیلومتر جاده ای بسیار زیبا، با پوشش گیاهی غنی و کوهستانی است که یکی از جذابیت های روستای کردان است.

تفریح و بازی در کردان

اگر خواسته باشیم درباره تفریحات این روستا بگوییم می توانیم به سایت های پروازی اشاره کنیم. سایت پروازی مجهزی در روستای کردان وجود دارد که بیش از ۱۰۰ خلبان دارد و هرساله افراد زیادی را به خود جذب می کند.
نمای بالایی روستای کردان بسیار زیبا و دلنشین است و افرادی که به کردان سفر می کنند قطعا از این سایت پرواز استفاده می کنند. کوهنوردی نیز دومین تفریح رایج در کردان است.
گروهی به نام سنگ سو در کردان وجود دارد که مسئول تورهای کوهنوردی هستند. کوه های بسیار مناسبی در اطراف کردان وجود دارد و این باعث شده تا تورهای کوهنوردی در این منطقه ایجاد شود.

تفریح و بازی در کردان

سرمایه گذاری در کردان

همانطور که گفته شد مردمان کردان سال‌هاست که ویلا نشین هستند. افرادی زیادی نیز برای سرمایه گذاری، خرید ویلا در کردان را پیشنهاد می کنند. قیمت زمین از این روستا روز به روز رو به افزایش است.
همین باعث شده تا این روستا با افزایش ویلا روبرو شود. بعضی از قسمت های کردان دارای سند هستند و به همین دلیل است که خرید ویلا در کردان مزیت های بسیار زیادی دارد.

کلام پایایی

در این مقاله فهمیدید که کردان کجاست، جاهای گردشگری کردان کجاست، بهترین زمان سفر به این روستا کی است و از چه تفریحاتی می توانید در زمان سفر به این روستا استفاده کنید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر و قدردانی را داریم.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter

املاک را مقایسه کنید

مقایسه (0)